SOS ..:)) Anne Olmak :))

             Bugün öğleyin 12'de başladım temizliğe, daha bu saat oldu , ancak bitirebildim.saat şu an 23 :00., önce 1 odasını süpürdüm sildim, Ege'nin uykusu geldi, hadi emzir uyut derken geçti yarım saat, tam 2. odayı geçecem Eylül ben acıktım anne, yemek hazırla karnını doyur etti yarım saat..tam tekrar başlıyacam. Ege kalk..ee onunda karnını doyur etti bi yarım saat daha..neyse dedim artık babanızla oynayın bende işimi bitireyim..
     Başladım yarım kaldığım yerden temizliğe, daha 1,2 sildim ki pat diye bi ses Ege babasını ekip gel kaşla göz arasında  vileda nın su dolu kovasını devir, her yer su , üstü sırılsıklam, üstünü başını değiştir, yerdeki suyu arıt geçti 1 saat daha:)
   Neyse başladım tekrar temizliğe bütün camları sildim, aynaları sildim..Eylül dedi anne boya yapacam , ona malzemelerini vermek için salona gidince , dünden kalan boya işim gözüme ilişti, dur dedim şunları 2 dk da bi kat daha boyayım ..aldı 1 kat daha boyamak 1 saatimi :)) Neyse baktım Ege mızıklıyo biraz onlarla oynadım  keyflerini yaptım.
   .Baktım saat 17:00 geliyo, temizlik beklesin ben yemeğe koyulayım..yemeği hazırla ye, iç saat oldu 18:30..baktım evde kek  kalmamış, hemen toparlanmadan da bi kek çırpayım..akşam çayının yanında yesin kuzular dedim, çırpması, sofrayı toplaması derken oldu saat 17:30..,
      Sanmayın ki adamım oturuyo oda sürekli yardımda :) ya çocukları bakıyo, ya yemeği , bi bahçeye koşuyo, bi kalorifere temizliyo,adamında oturduğu yok :) eee bugün pazar yarın okul var hadi herkes banyoya, çocuklar banyo ettir ,,kendin et, banyoyu temizle , çocukları giydir, saçını başını kurut ..oldu saat 20:30..
     Komşumuz dedi gelin çayı burda içelim.Aldık kekimizi ,gittik iki muhabbet , iki çay oldu saat 21:30..
    Geldik eve, çocukları pijamasını giydir,Eylül'ün masalını oku,,Ege'yi uyut oldu mu saat 22:00 dedim kalan 2 odayı bitireyim , zaten süpürmesini adamım süpürdü ben sadece sileceğim, neyse sildim, derledim topladım başarıya ulaştım , ama nasılda yoruldumm, düşünsenize saat 12 den beri hiç oturmamışım.... 
   Neyse geçtim yatak odasını tam üstümü değiştireceğim , ne göreyim , benim akşama kadar zorlan sildiğim aynada 3 adet el izi,, biri Eylül hanımın, ikisi Ege beyin, bas baya resmen imzalarını atışlar.öyle güzel yapıştırmışlar ki parmaklarını hepsi mevcut..o kadar  yani...
  .Aynadaki izlere baktım, izler bana baktı ve ben gülümsedim... ve şükrettim , iyiki aynamda 2 küçük el izi var,, kocaman yürekleriyle  küçücük elleriyle iz bırakmışlar aynama ve yüreğime...!
    O ne­den­le de  ben her zaman diyorum an­ne­lik akıl­la de­ğil, an­cak yü­rek­le ya­pı­la­cak iş­tir… 

Neyse ben yine ağlamaklı oldum, pek bi duygusalım yine 
Kek den bahsetmişken geçelim tarife ..:) 

Malzemeler:

3 yumurta
1 su bardağı sıvı yağ
1 su bardağı şeker
3 su bardağı un
1 su bardağı portakal suyu
Portakal kabuğu rendesi 
1 paket hamur kaburtma tozu
1 paket vanilya
2 çorba kaşığı haşhaş


Yapılışı:

Yumurta ve şeker kar gibi olana dek çırpılır, ardından, en son kabartma tozu olmak üzere tüm malzemeler eklenir. 1 bardak portakal suyu elde etmek için ne kadar portakal harcandıysa kabukları da rendelenerek kek karışımına eklenir. Yağlanmış ve unlanmış kek kalıbına dökülerek, 45 - 50 dakika, 150 derecede pişirilir. Piştiğini anlamak için keke bir bıçak batırılır, kuru çıkıyorsa pişmiş, hamur bulaşmış ise biraz daha vakti var demektir.
Afiyet olsun Gülümse


Hepinize mutlu-huzurlu-keyifli özellikle aşk dolu bir hafta dilerim... Güliz GÜL.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.